Możliwości – samochody poleasingowe

Samochody poleasingowe tworzą specyficzną grupę pojazdów na rynku. Teoretycznie są to samochody używane, w praktyce – jeśli przyjrzeć się im bliżej – z klasycznymi używanymi mają niewiele wspólnego. Wiele osób decyduje się na nie, zwracając szczególną uwagę na kilka specyficznych aspektów. O jakich mowa – o tym poniżej.

Samochody poleasingowe – skrócona specyfikacja

Ostatnimi czasy samochody użytkowane przez firmy cieszą się dużą popularnością – w szczególności te sprowadzane zza naszej zachodniej granicy. W większości przypadków są to samochody stosunkowo nowe (zazwyczaj 3-5 letnie), które przez cały okres użytkowania serwisowane były w autoryzowanych serwisach, posiadające rzetelnie wypełnioną książkę naprawczą. To atuty, które wyraźnie przemawiają za zakupem pojazdu.

Dla niektórych zniechęcający może być przebieg, który bardzo często oscyluje wokół 200 000 km. Z drugiej natomiast strony jest on udokumentowany i mamy pewność, że dany pojazd przejechał faktycznie 200 000 km. W gruncie rzeczy taki przebieg pozwala na kilka lat swobodnej eksploatacji, przy regularnych naprawach. To z kolei stwarza możliwość zaplanowania wielu działaniach, związanych z zakupem pojazdu i późniejszą jego eksploatacją.

Wady – samochody poleasingowe

Wiele osób boi się zakupu samochodów poleasingowych ze względu na duże wyeksploatowanie i tzw. „żyłowanie” przez kierowców, czyli pracę na wysokich obrotach do skrajnych wartości. Niestety część tych obaw jest jak najbardziej uzasadnionych. Wystarczy bowiem porozmawiać ze swoimi znajomymi o tym, w jaki sposób eksploatowali swój samochód służbowy. W większości przypadków nie jest to pedantyczna dbałość o szczegóły, jak ma to miejsce w przypadku samochodów prywatnych. Nie zwraca się takiej uwagi na precyzyjne parkowanie, nie używa najlepszych kosmetyków do pielęgnacji lakieru, nie szoruje tapicerki.

To powód, dla którego decydując się na samochód poleasingowy warto zwrócić uwagę na wszystkie – nawet najmniejsze – detale. Wiele wad jest bardzo często ukrytych – nawet nie specjalnie. Sprzedający mogą nawet nie być świadomi.

Przy zakupie samochodu poleasingowego, podobnie jak w innych przypadkach zalecana jest przede wszystkim duża doza ostrożności i zdrowego rozsądku. Najlepiej na oględziny wybrać się ze znajomym mechanikiem i podjąć racjonalną decyzję o zakupie.

Post Author: admin