Aukcje samochodowe – może tu kupisz auto marzeń?

Zakup samochodu używanego to wciąż jedna z najczęściej wybieranych opcji przy zakupie pojazdu. Spośród wielu dostępnych na rynku możliwości – kupno nowego samochodu z salonu, leasing,  czy najem długoterminowy, nadal najchętniej wybieraną jest zakup samochodu używanego, często poleasingowego. Ta ostatnia forma cieszy się rosnącą popularnością, ze względu na dynamiczny wzrost sektora leasingowego w Polsce. Dotyczy on głównie samochodów osobowych i dostawczych, ale także maszyn rolniczych, sprzętu komputerowego czy maszyn budowalnych.

Jedną z najrozsądniejszych możliwości udziału w licytacjach jest wybór aukcji bankowych. To miejsce, w którym znaleźć można perełki, trafiające na licytację z powodu śmierci lub bankructwa właściciela, posiadającego wobec banku zobowiązania. Takie aukcje samochodowe oferują bardzo często samochody renomowanych marek w bardzo dobrym stanie technicznym. Tutaj z kolei liczyć się trzeba z wyższą ceną, ze względu na fakt, że bank przede wszystkim będzie chciał odzyskać jak największą ilość długu.

Inną możliwością zakupu pojazdu są aukcje samochodowe wystawiane przez policje. Wystawiane są one najczęściej ze względu na porzucenie przez właściciela, lub nieodebranie z parkingu policyjnego. Wówczas policjanci chcą jak najszybciej pozbyć się samochody, stąd można liczyć na atrakcyjne ceny.

Jak widać aukcje samochodowe dostępne są w różnych formach i to wyłącznie od nas – jako potencjalnych nabywców – zależy, jaką formę działania przyjmiemy.

Post Author: admin