Bezpieczny zakup samochodu z przeszłością – jak to zrobić?

Jak w tych trudnych warunkach znaleźć uczciwą ofertę sprzedaży samochodu? Rozwiązaniem może być auto poleasingowe. Kupno auta z drugiej ręki to długi bieg z przeszkodami. Na rynku działa bowiem bardzo wielu nieuczciwych handlarzy, którzy ukrywają przed nabywcami powypadkową historię pojazdu, fałszują książki serwisowe oraz dokonują „korekcji” liczników, czyli po prostu zaniżają przebieg pojazdu. Do tego starannie ukrywają usterki i wady pojazdu. 

Samochody po leasingu – na czym to polega?

Pojazdy użytkowane przez firmy na zasadach leasingu trafiają do sprzedaży na rynku wtórnym najczęściej po wygaśnięciu regulującej tę współpracę umowy. Są to w pełni sprawne, a do tego dość młode pojazdy. Auto poleasingowe utrzymane jest w dobrym stanie technicznym, ponieważ leasingodawca nałożył na leasingobiorcę obowiązek dokonywania regularnych kontroli serwisowych i fachowych napraw w autoryzowanych warsztatach. Takie serwisy skrzętnie odnotowują każdy wjazd samochodu do warsztatu, a w książce serwisowej i własnej bazie danych zamieszczają szczegółową informację o przeprowadzonych naprawach. Następnie taka książka serwisowa wędruje razem z pojazdem. Przeszłość samochodu można też łatwo sprawdzić bezpośrednio w warsztacie. Warto zauważyć, że cała procedura uniemożliwia też cofanie licznika i fałszowanie jego przebiegu.

Auto poleasingowe – rzetelna oferta sprzedawców

Samochody poleasingowe sprzedawane są zwykle na profesjonalnych serwisach aukcyjnych, a nie za pośrednictwem komisów. Ich administratorzy dbają o wysoki standard ogłoszeń. Znajdziemy na nich mnóstwo zdjęć dokumentujących stan wizualny pojazdu. Jest też opis parametrów technicznych oraz  – co ważniejsze – spis wszystkich stwierdzonych usterek i innych wad. W przypadku specjalistycznych samochodów, np. wartych kilkaset tysięcy złotych ciężarówek, zainteresowanym udostępniana jest też profesjonalna ekspertyza sporządzona przez kwalifikowanego rzeczoznawcę. Na pojazd udzielana jest też gwarancja, która daje czas na dokładne sprawdzenie jego stanu technicznego. Wszystko to powoduje, że auto poleasingowe to pewny i bezpieczny zakup – nawet dla osób nie mających pojęcia o motoryzacji.  Najbezpieczniej jednak nabyć auto używane na aukcjach poleasingowych.

Post Author: admin