Samochody z aukcji i ich zalety

Czy kupno używanego auta za pośrednictwem internetu jest bezpieczne? Jak szukać uczciwych ofert? Rozwiązaniem są samochody z aukcji. Wiele osób nie skorzysta z tej opcji uważając, że każdy pojazd trzeba najpierw dokładnie sprawdzić przed zakupem. Problem w tym, że osobiste oględziny samochodu również nie są gwarancją udanego zakupu. Na rynku nie brakuje bowiem nieuczciwych sprzedawców, którzy potrafią skutecznie ukryć przed kupującym usterki oraz powypadkową historię samochodu. 

W poszukiwaniu uczciwych sprzedawców

Poszukiwania używanego auta, które znajduje się w dobrym stanie technicznym, nie ma cofniętego licznika oraz ukrytych wad jest bardzo trudne. Dotyczy to zarówno aut oferowanych w sieci, jak i tych sprzedawanych w komisach. Nieuczciwi sprzedawcy wiedzą jak oszukać nieznających się na motoryzacji klientów. Wady takich samochodów często ujawniają się wkrótce po zakupie. Bardzo trudno jest jednak odwołać zawartą transakcję. 

Oferta portali aukcyjnych

Lepiej zatem szukać ofert sprzedaży na portalach, który oferują wysoki standard usług, a na sprzedawane pojazdy udzielają gwarancji rozruchowej. Często są to portale aukcyjne, które przykładają bardzo dużą wagę do jakości obsługi klienta. Publikują ogłoszenia z bogatą dokumentacją zdjęciową i szczegółowym opisem. Jawnie informują też o usterkach i uszkodzeniach blacharskich. Na takie samochody udzielają też znacznej bonifikaty cenowej. Dlaczego jeszcze warto kupować samochody z aukcji? Ponieważ są to zwykle auta, które znajdują się w dobrym stanie technicznym, a ich historia jest łatwa do sprawdzenia.

Samochody z aukcji, czyli po leasingu

Pojazdy oferowane na aukcjach i były wcześniej użytkowane na zasadach leasingu. Tego typu auta mają zwykle łatwą do sprawdzenia historię serwisową, ponieważ były naprawiane w autoryzowanych warsztatach. Bardzo łatwo możemy więc zweryfikować, czy nie mają za sobą poważnych kolizji oraz dowiedzieć się, które elementy wyposażenia były w nich wymienianie. Z tego samego powodu samochody z aukcji mają też pewny przebieg. W dodatku odbywają się na nich licytacje, podczas których można napotkać się na znakomite oferty. 

Post Author: admin