Sposób na ogrodzenie- panele ogrodzeniowe

Są trwałe, estetyczne, łatwe z montażu oraz dostępne w atrakcyjnych cenach. Panele ogrodzeniowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród małych i dużych inwestorów. 

To ogrodzenia które zawojowały rynek, skutecznie wypierając niskiej jakości siatkę ogrodzeniową oraz z sukcesem konkurując z drogimi ogrodzeniami murowanymi, kutymi oraz drewnianymi. Co powoduje, że na tego rodzaju produkty decyduje się tak wielu konsumentów?

Budowa paneli ogrodzeniowych

Panele ogrodzeniowe wykonane są ze stalowych prętów. Zgrzane ze sobą pionowe i poziome elementy tworzą stabilną, mocną konstrukcję, która jest odporna na uderzenia, wyginanie oraz inne czynniki mechaniczne. Panele są też odpowiednio zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu będą służyć przez długi czas.

Panele ogrodzeniowe, czyli gotowy system

Systemy panelowe są produktami, które bez problemu możemy nabyć w marketach, sklepach budowlanych, u wyspecjalizowanych w tym kierunku hurtowników lub bezpośrednio u producentów. Klient otrzymuje praktycznie gotowe ogrodzenie. W jego skład wchodzą właściwe panele ogrodzeniowe oraz kompatybilne z nimi słupki, wsporniki, obejmy i inne akcesoria montażowe. Dodatkowym elementem takich zestawów są furtki i bramy dostępne w różnych wariantach i rozmiarach. Same systemy ogrodzeniowe również występują w różnych konfiguracjach. Wśród nich są panele o różnej konstrukcji, wymiarach i kolorach. 

Kup i zainstaluj

Jedną z największych zalet paneli ogrodzeniowych jest wyjątkowo łatwy montaż, który można też wykonać bez korzystania z usług profesjonalnej ekipy. Budowa takiego ogrodzenia nie zajmuje wiele czasu, należy jednak pamiętać o wykonaniu prawidłowych obliczeń i właściwym rozmieszczeniu słupków.

Montaż należy rozpocząć od osadzenia słupków w ziemi lub na specjalnej podmurówce. Kolejnym etapem jest instalacja paneli przy użyciu dedykowanych obejm i innych części mocujących.

Post Author: admin