Czy są dobre prognozy dla firm transportowych?

W roku 2018 Polska weszła do grona liderów jeżeli chodzi o listę 25 najlepiej rozwiniętych ekonomicznie krajów. 24 Września 2018 agencja ratingowa FTSE Russell zrealizowała podjętą przed rokiem decyzję o przekwalifikowaniu Polski z grona krajów rozwijających się do krajów rozwiniętych. Gospodarczo stawia nas to na jednej półce z takimi krajami jak Niemcy, Wielka Brytania czy Kanada. 

Jeżeli przyjrzymy się też perspektywom rozwoju infrastruktury cargo, można wnioskować, że jeśli kiedyś rozważaliśmy założenie lub rozwój już posiadanej firmy transportowej, byłby to dobry pomysł na realizację pomysłu.

Zaletą firm transportowych są potencjalnie wysokie zarobki oraz duża niezależność i perspektywy rozwoju. Kolejną zaletą jest fakt, że prowadząc firmę transportową, przy okazji uzyskujemy networking który buduje się sam, ponieważ natura tej branży to przede wszystkim komunikacja.

Przedsiębiorcy zainteresowani branżą transportową muszą wiedzieć, że działalność w zakresie transportu towarów i pośrednictwa przewozu towarów jest regulowana. To znaczy ich wykonywanie wiąże się z koniecznością uzyskania odpowiednich zezwoleń lub licencji. Osoba zakładająca firmę transportową nie może być ukarana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa podatkowe i nie może ciążyć na nich zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w tej branży. Jeżeli wymogi te są spełnione, założenie firmy postępuje swoim normalnym biegiem, wybór opodatkowania oraz dopełnienie formalności.

Niezwykle pomyślna koniunktura gospodarcza Polski jest okazją którą ambitni przedsiębiorcy nie mogą nie wykorzystać. Branża transportu i spedycji ma potencjalną dużą stopę zwrotu oraz rozwijającą się infrastrukturę bez której nie może funkcjonować. To szansa z której radzimy skorzystać.

Post Author: admin