Czy warto inwestować w branżę transportową?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy warto inwestować w branżę transportową i czy pomimo tak dużej ilości firm transportowych nadal jest luka na otwarcie dobrze prosperującego przedsiębiorstwa.  Do dobrych wieści z pewnością łatwo można się przyzwyczaić. Najlepszą z nich w ostatnim czasie jest bez wątpienia awans Polski do grona 25 najlepiej rozwiniętych gospodarek świata. 24 Września 2018 agencja ratingowa FTSE Russell zrealizowała podjętą przed rokiem decyzję o przekwalifikowaniu Polski z grona krajów rozwijających się do krajów rozwiniętych.Jeżeli przyjrzymy się też perspektywom rozwoju infrastruktury cargo, można wnioskować, że jeśli kiedyś rozważaliśmy założenie lub rozwój już posiadanej firmy transportowej, byłby to dobry pomysł na realizację pomysłu.

Jakie zalety ma firma transportowa?

Zaletą firm transportowych są potencjalnie wysokie zarobki oraz duża niezależność i perspektywy rozwoju. Kolejną zaletą jest fakt, że prowadząc firmę transportową, przy okazji uzyskujemy networking który buduje się sam, ponieważ natura tej branży to przede wszystkim komunikacja.

Przedsiębiorcy zainteresowani branżą transportową muszą wiedzieć, że działalność w zakresie transportu towarów i pośrednictwa przewozu towarów jest regulowana. To znaczy ich wykonywanie wiąże się z koniecznością uzyskania odpowiednich zezwoleń lub licencji. Osoba zakładająca firmę transportową nie może być ukarana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa podatkowe i nie może ciążyć na nich zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w tej branży. Jeżeli wymogi te są spełnione, założenie firmy postępuje swoim normalnym biegiem, wybór opodatkowania oraz dopełnienie formalności.

Polska coraz więcej funduszy przeznacza na poprawę infrastruktury tworząc tym samym ogromny potencjał dla firm, które oferują transport i spedycję. Jeżeli zastanawiacie się, czy inwestycja się opłaci, zarejestrujcie firmę nim ktoś inny „sprzątnie” klientów z rynku.

Post Author: admin