Kilka słów o założeniu firmy transportowej

Żyjemy w prawdziwie ciekawych czasach, bowiem jesteśmy u progu ponownego, pełnego rozkwitu cywilizacji chińskiej, czyli na dobrą sprawę momentu w historii który ostatnim razem zaistniał ponad trzysta lat temu.

Jeżeli kiedyś myśleliście nad założeniem firmy transportowej, byłby to dobry moment na taki krok. Chiny realizują bowiem swoją koncepcję reaktywacji antycznego jedwabnego szlaku czyli jak mówi nam Wikipedia: Dawnej drogi handlowej łączącej Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Szlak miał długość ok. 12 tys. km i był wykorzystywany od III wieku p.n.e. do XVII wieku n.e., kiedy to przestał mieć znaczenie na skutek odkrycia drogi morskiej do Chin (ok. 1650 r.). Tym razem planuje się utworzenie rozciągniętej sieci linii kolejowej łączącej Chiny i Europę i przechodzącą przez kraje Azji centralnej. Zakończenie jednej lub kilku odnóg jest planowane w Polsce. Właściwie inicjatywa jest realizowana. Łódzka SSE podpisała umowę o współpracy z zarządcami terminala kolejowego w Chengdu co było oficjalnym początkiem budowy tego połączenia. Całe przedsięwzięcie nosi nazwę Jeden Pas, Jedna Droga.

Naturalnie na połączeniu kolejowym się nie skończy, usługi spedycyjne muszą umożliwić dalszą cyrkulację dóbr.Transport jest obecnie niezwykle szybko rozwijającą się branżą usług, otwierającą wielkie możliwości.

Do zalet prowadzenia firmy transportowej należą przede wszystkim wysokie potencjalne zarobki oraz duża niezależność i możliwość nieograniczonego rozwoju. Firmy transportowe coraz częściej opierają się na współpracy z kierowcami, którzy sami prowadzą działalność. Kolejną, bardzo ważną zaletą, jest możliwość zdobycia bardzo cennych kontaktów biznesowych, które wpłyną na dalsze losy firmy.

Post Author: admin