Spedycja drobnicowa ładunku na duże odległości nie musi wiele kosztować. Nadawcy towarów o niewielkich rozmiarach mogą bowiem skorzystać z atrakcyjnej cenowo formy transportu drobnicowego. Na czym ona polega? Dlaczego tak się opłaca? Tajemnica tkwi w opracowanej do perfekcji logistyce.
Popyt na transport niewielkich towarów
Na polskim rynku przeważają małe i średnie firmy. Produkują i sprzedają swoje towary na niewielką skalę. Ich wyroby wysyłane są do klientów w niewielkich jednostkach towarowych. Poszukują przewoźników, którzy będą w stanie sprawnie, bezpiecznie i profesjonalnie dostarczyć ich ładunek. Nawet w najodleglejsze miejsca. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą firmy świadczące usługi transportu drobnicowego.
Co to jest spedycja drobnicowa
Spedycja drobnicowa zajmuje się przewozem niewielkich towarów. Ładunki od kilku zleceniodawców przewożone są w jednym transporcie. W przypadku transportu drogowego spedycja drobnych towarów organizuje trasę ciężarówki w ten sposób, by odwiedziła ona kilka punktów odbioru towaru. Następnie rozwozi go do wielu punktów docelowych. Ten rodzaj działalności transportowej wymaga od logistyków dużego doświadczenia i sporych umiejętności. Dzięki ich zaangażowaniu spedycja drobnicowa jest jednak opłacalna zarówno dla zleceniodawców, jak i firm transportowych.
Dla kogo transport drobnicowy?
Co można przewieźć w ramach takiego transportu? Spedycja drobnicowa zajmuje się transportem wszelkiego rodzaju dóbr. To zarówno gotowe produkty, jak i przetworzone lub nieprzetworzone surowce. W takim transporcie mogą znaleźć się maszyny, produkty spożywcze, zabawki, sprzęt elektroniczny, materiały sypkie oraz różne niestandardowe ładunki. Towary mogą być zapakowane na paletach lub znajdować się w kartonach albo workach. Przed wysłaniem ich w trasę należy je odpowiednio zabezpieczyć, by nie uległy uszkodzeniu w czasie transportu. Ważne też aby nie stanowiły zagrożenia dla innych towarów, z którymi są przewożone.