Komputery poleasingowe używane do biura i do domu

Obowiązkowym sprzętem w firmowym biurze jest komputer. Komputery poleasingowe używane to ciekawe rozwiązanie na nabycie urządzeń wyposażonych w podzespoły o wysokich parametrach. Ważne jednak, aby było wygodne w użytkowaniu, trwałe oraz niezawodne. Dlatego najlepiej, jeśli będzie to produkt renomowanej firmy. Niestety takie komputery zwykle sporo kosztują. Warto zatem nabyć sprzęt pochodzący z drugiej ręki, który będzie bardziej atrakcyjny cenowo. 

Idealne do biura

Wiele firm leasinguje sprzęt komputerowy. Nie są one jego właścicielem, ale użytkują go za opłatą przez określony czas. Po jego upłynięciu mogą wykupić urządzenia w atrakcyjnej cenie lub zwrócić je leasingodawcy. W takim przypadku komputery poleasingowe używane trafiają do sprzedaży na rynku wtórnym. Jest to zwykle sprzęt względnie nowy, bo użytkowany nie dłużej niż 3-5 lat. Pochodzi od renomowanych producentów i jest zaprojektowany z myślą o długotrwałej i intensywnej pracy biurowej. Świetnie nadaje się np. do prowadzenia rachunkowości, pracy na arkuszach kalkulacyjnych, do edycji tekstu a także przeglądania internetu. Niektóre egzemplarze wyposażono w podzespoły które będą niezbędne np. w pracy grafików czy administratorów sieci komputerowych. Warto dodać, że komputery poleasingowe używane są bardzo ergonomiczne – pracuje się na nich niezwykle wygodnie.

Jak kupić komputery poleasingowe używane?

Sprzęt komputerowy pochodzący z leasingu może zakupić każdy – nie tylko przedsiębiorcy, ale też osoby fizyczne, które potrzebują niedrogiego i niezawodnego komputera do domu. Komputery poleasingowe możemy zakupić na specjalnych portalach z tego typu sprzętem. Niektóre oferty mają formę aukcji (zwycięża najwyższa cenowo oferta zakupu), ale większość możemy nabyć w trybie „kup teraz” po z góry ustalonej cenie. Wielu dystrybutorów udziela kilkumiesięcznej gwarancji rozruchowej na sprzęt. To okres w którym możemy dokładnie sprawdzić, czy komputer nie ma ukrytych wad i usterek.

Post Author: admin