Komputery poleasingowe – używany markowy sprzęt w przystępnej cenie

Dokąd trafiają komputery poleasingowe używane wcześniej w innych firmach ? Sprzęt jest wymieniany na nowy po zakończeniu umowy leasingu.

Sprzęt informatyczny w dużych firmach oraz niewielkich przedsiębiorstwach bardzo często użytkowany jest na zasadach leasingu. Są to komputery stacjonarne, w które wyposażone są firmowe biura, jak i biznesowe laptopy. Użytkowane są przez przedstawicieli handlowych, menadżerów i osoby na kierowniczych stanowiskach. Pecety i laptopy są przeznaczone do sprzedaży na rynku wtórnym. Ich wielką zaletą jest atrakcyjna cena.

Dobry komputer z historią

Czy warto rozważyć zakup takiego komputera? Z pewnością tak. Wyposażenie informatyczne firm to najczęściej markowy sprzęt renomowanych producentów. Dobrej jakości podzespoły, trwałe i solidne materiały oraz profesjonalny serwis i naprawy w czasie użytkowania. To główne cechy, które zwykle posiadają komputery poleasingowe, używane do nieskomplikowanych – jak na ich możliwości – czynności i obliczeń, mają jeszcze przed sobą wiele lat sprawnego funkcjonowania. Warto jednak pamiętać, że w czasie swojej służby pozostawały „na chodzie” przez wiele godzin dziennie, co mogło wpłynąć negatywnie na ich stan techniczny.

Komputery poleasingowe – używane, a jak nowe

Awarie, ukryte usterki i zużyte podzespoły – to potencjalne kłopoty, które mogą sprawić komputery poleasingowe. Używane laptopy i pecety przed skierowaniem do sprzedaży na rynku wtórnym przechodzą kompleksowy serwis, który ma wykluczyć takie problemy. Pamięć komputerów jest czyszczona ze śladów po poprzednich użytkownikach, a wszystkie podzespoły sprawdzane pod kątem zużycia i – w razie potrzeby – wymieniane nowe. Na takie komputery poleasingowe używane bardzo często udzielana jest kilkumiesięczna gwarancja.

Post Author: admin