Na rynku wtórnym największą popularnością cieszą maszyny poleasingowe. Czy warto je kupować? Niemal każda działająca na rynku firma potrzebuje profesjonalnego wyposażenia. Przedsiębiorstwa usługowe, budowlane, gastronomiczne i usługowe nie mogłyby prowadzić swojej działalności bez dobrej jakości sprzętu. Takie urządzenia zwykle sporo kosztują. Doskonałą alternatywą dla takiej kosztochłonnej inwestycji jest leasing. Wiele firm nie chce lub nie może jednak korzystać z tej formy dzierżawy sprzętu. Rozwiązaniem jest zakup sprzętu używanego.
Zalety sprzętu po leasingu
Maszyny poleasingowe to sprzęt, który używany był wcześniej w innym przedsiębiorstwie. Do sprzedaży na rynku wtórnym trafił z różnych przyczyn – nie został wykupiony przez poprzedniego użytkownika po zakończeniu umowy leasingu lub został zajęty w wyniku niespłacania przez firmę zobowiązań finansowych wobec leasingodawcy. Niezależnie od przyczyny, z jakiej maszyny poleasingowe trafiły do sprzedaży, wszystkie mają jedną wspólną cechę: zaprojektowano je z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. Oznacza to, że mają świetne parametry techniczne, są trwałe, niezawodne, a bardzo często również ergonomiczne i oszczędne. Zwykle mają za sobą względnie niedługi okres użytkowania, co oznacza, że będą dobrze służyć jeszcze przez długi czas. O ich atrakcyjności decyduje też oczywiście stosunkowo niska cena.
Maszyny poleasingowe – jak je kupić?
Wśród sprzętu poleasingowego znajdziemy urządzenia różnego rodzaju. To specjalistyczny sprzęt budowlany, wyposażenie lokali usługowych i gastronomicznych, podręczne narzędzia wykorzystywane przez przedstawicieli wolnych zawodów, a także ciężkie urządzenia produkcyjne. Maszyny poleasingowe to także pojazdy, komputery i sprzęt rolniczy. Tego rodzaju asortyment może nabyć każdy, zarówno podmioty gospodarcze, jak i osoby prywatne. Dostępny jest na specjalistycznych serwisach aukcyjnych działających w sieci. By wziąć udział w aukcji, wystarczy założyć konto na portalu. Wygrywa najwyższa oferta.