Poleasingowe komputery to bardzo popularny dziś sposób na wyposażenie stanowiska pracy niewielkim kosztem. Poszukujesz sprawnego i wydajnego komputera do pracy biurowej w Twojej firmie? Ogranicza cię budżet i wysokie koszty zakupu urządzeń renomowanej klasy? Dobrym rozwiązaniem jest zakup sprzętu używanego.
Skąd pochodzą poleasingowe komputery?
Leasing to forma wynajmu sprzętu. Korzystający z niej podmiot użytkuje rzeczy należące do innego właściciela, uiszczając za to opłatę. Umowy leasingu obowiązują przez określony czas. Po jego upłynięciu sprzęt możemy wykupić przez dotychczasowego użytkownika lub powrócić do firmy leasingowej. W takim przypadku trafia on zwykle do sprzedaży. Poleasingowe komputery to zatem używany sprzęt, który nie został wykupiony przez poprzedniego użytkownika. Co to oznacza dla ewentualnego nabywcy?
Zalety używanych komputerów
Wyposażenie informatyczne, które leasingowane jest przez podmioty gospodarcze, to najczęściej sprzęt dobrej jakości. Jego użytkownicy oczekują bowiem, że będzie przede wszystkim trwały i bezawaryjny. Takie komputery nie są wyposażone w najszybsze procesory, dużą pojemną pamięć operacyjną czy pojemne dyski. Tego rodzaju sprzęt służy bowiem przede wszystkim do pracy biurowej, w której wysokie parametry sprzętowe są niepotrzebne. Jest za to wygodny w obsłudze oraz niezwykle ergonomiczny. Doskonale sprawdzi się zatem w pracy biurowej. Ponieważ umowy leasingu obowiązuję zwykle przez okres 3-5 lat, na rynek wtórny trafiają poleasingowe komputery, które wciąż są względnie nowe.
Stan komputerów poleasingowych
Wielu potencjalnych nabywców sprzętu poleasingowego rezygnuje z tego rodzaju zakupów ze względu na obawy przed znacznym zużyciem takich urządzeń oraz wadami ukrytymi. Warto pamiętać, że poleasingowe komputery są wcześniej specjalnie przygotowywane do sprzedaży. W trakcie tego procesu diagnozuje się i usuwa ewentualne usterki, czyści pamięć ze śladów po poprzednich użytkownikach oraz konserwuje poszczególne elementy komputera.