Przed zakupem samochodu poleasingowego

Auta poleasingowe cieszą się dużą popularnością na rynku samochodów używanych. Choć takie pojazdy mają zwykle na licznikach wiele tysięcy przejechanych kilometrów, to zazwyczaj są utrzymane w dobrym stanie technicznym, a historia ich serwisowania jest w pełni znana. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup samochodu poleasingowego?

Stan wizualny

Dostępne na portalach i aukcjach internetowych auta poleasingowe możemy obejrzeć najpierw na zdjęciach. Na tym etapie powinniśmy zwrócić uwagę na ogólny stan wizualny danego egzemplarza. Pamiętajmy, że auta poleasingowe były używane do pracy, więc dbanie o wygląd samochodu nie zawsze należało do priorytetów ich użytkowników. Zwłaszcza wnętrze samochodu może nosić wyraźne cechy zużycia. Sprawdźmy zatem, w jakim stanie znajduje się tapicerka oraz czy na desce rozdzielczej i obiciach nie występują otarcia. Warto też przyjrzeć się ewentualnym uszkodzeniom blach i powłoki lakierniczej. Ewentualne rysy oraz niewielkie wgniecenia na tego typu samochodach to powszechny widok, który nie powinien być jednak znaczną przeszkodą w decyzji o zakupie danego egzemplarza.

Auta poleasingowe z dokumentacją

Wielką zaletą, którą posiadają dostępne na rynku wtórnym auta poleasingowe, jest bogata dokumentacja historii samochodu. Dzięki temu z łatwością dowiemy się, jakie awarie i kolizje ma za sobą dany egzemplarz oraz kiedy nastąpiła wymiana poszczególnych części. Auta leasingowe zwykle serwisowane są w autoryzowanych warsztatach, dzięki czemu możemy być pewni, że serwis oraz naprawy samochodu przeprowadzane były skrupulatnie i kompleksowo. Warto dodać, że niektóre dostępne na rynku egzemplarze aut poleasingowych mają sporządzoną opinię rzeczoznawcy, w której wymienione są wszystkie stwierdzone przez fachowca usterki. To bardzo przydatny dokument, który pomoże w ostatecznej decyzji o zakupie danego egzemplarza.

 

Post Author: admin