Akcesoria wojskowe czyli przedmioty dla każdego

Latarki, torby, zasobniki, sprzęt biwakowy, elementy ubioru i wyposażenia, a także drobne i praktyczne  gadżety, które zmieszczą się w kieszeni. Akcesoria wojskowe to różnego rodzaju produkty, które kojarzą się z militariami. Tego rodzaju przedmioty nie są już zarezerwowane wyłącznie dla żołnierzy. Bez problemu zakupimy je online: w sklepach mundurowych i militarnych. Co znajduje się w asortymencie takich firm?

Dodatki do munduru

Co to są akcesoria wojskowe? To przede wszystkich wyposażenie żołnierza. Mogą to być różne dodatki do munduru, np. guziki, zasobniki, sznurowadła, chustki, spinki, krawaty, a także przyrządy do czyszczenia i konserwacji odzieży. Wśród nich są także naszywki i pagony, które umożliwiają identyfikację stopnia żołnierza a także rodzaju wojsk oraz jednostki, w której służy. Część z takich dodatków do munduru może mieć charakter galowy – używane są wówczas na specjalne okazje. Inne stanowią uzupełnienie munduru polowego, czyli takiego, który użytkowany jest na co dzień w jednostce oraz w terenie.

 Akcesoria wojskowe, czyli ekwipunek

Sam mundur to często za mało, by żołnierz mógł skutecznie pełnić wojskową służbę. Do tego szeregowy żołnierz potrzebuje jeszcze specjalistycznego ekwipunku. W tym znaczeniu akcesoria wojskowe oznaczają wszystko to, co mieści się w kieszeniach, torbach, zasobnikach i plecaku żołnierza. To sprzęt potrzebny do walki, orientacji w terenie, biwakowania i zaspokojenia wszystkich podstawowych potrzeb życiowych, takich jak jedzenie i spanie. Na wyposażeniu żołnierza muszą się więc znaleźć między innymi latarka, śpiwór, mapnik, kompas, nóż, menażka i manierka, pałatka, saperka, środki czystości, a także wiele innych akcesoriów potrzebnych w boju.

Gadżety, upominki i pamiątki

Akcesoria wojskowe to również inny drobny sprzęt, który przydaje się nie tylko wojskowym. Tego typu wyposażenie to produkty, które przydają się w codziennym życiu. To różne zestawy survivalowe, scyzoryki, lornetki, a także inne przedmioty, które świetnie nadają się na prezent.

 

Post Author: admin