Jak przewijać malucha w domu i w podróży?

Przewijanie małego dziecka to czynność, która jest bardzo łatwa do opanowania. Doświadczeni rodzice wykonują ją niemal automatycznie. W domu, w gościnie, na zakupach, w podróży – nie ma miejsc, w których szybka zmiana pieluchy byłaby niemożliwa. Niezbędne będą do tego jednak specjalne akcesoria. Wśród nich jest mobilna mata do przewijania, która pozwala na wygodne przeprowadzanie zabiegów higienicznych w każdych warunkach.

Przewijanie malucha w domu

Maty do przewijania mogą mieć różny kształt i formę. W domu najczęściej korzystamy ze stacjonarnych materacyków i przewijaków, które są integralnym wyposażeniem stanowisk do przebierania, przewijania i codziennych zabiegów higienicznych. Tego typu konstrukcje wyposażone są w usztywniony tył, grube i miękkie gąbkowe wypełnienie, a także wodoszczelne, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości obicie. Mają też specjalny kształt, który zabezpiecza maluszka przed wypadnięciem z maty. Stacjonarna mata do przewijania dostępna jest ponadto w wielu różnych wzorach i wersjach kolorystycznych. Najprostsze wersje takich akcesoriów nie kosztują zwykle więcej niż kilkadziesiąt złotych. Tego rodzaju wyposażenie – ze względu na gabaryty – nadaje się jednak wyłącznie do używania w jednym miejscu.

Mobilna mata do przewijania i jej zalety

Szersze zastosowanie mają maty turystyczne, które można z łatwością składać i rozkładać oraz przenosić w torbach z dziecięcymi akcesoriami. Takie produkty mają niewielką masę i nie zajmują wiele miejsca po złożeniu, zwykle są też tańsze niż ich stacjonarne odpowiedniki. Mobilna mata do przewijania może mieć bardzo różną formę. Czasami są to składane materacyki z wypełnieniem z gąbki, częściej to po prostu solidna cerata w tworzywa sztucznego. Takie produkty można błyskawicznie rozłożyć w praktycznie każdym miejscu – na kanapie, łóżku, podłodze, a nawet na ławce w parku. Zapewniają dziecku komfort oraz chronią powierzchnie, na których są rozkładane, przed zabrudzeniem. To obowiązkowe wyposażenie każdego aktywnego rodzica.

Post Author: admin