Jakie posłanie dla niemowlaka wybrać? dlaczego?

Kompletując wyprawkę dla dziecka, nie możemy zapominać o zakupie lozeczka dla niemowląt. Jakie cechy powinno mieć takie posłanie? Na pierwszym miejscu są oczywiście kwestie komfortu i bezpieczeństwa. Nie możemy też zapominać o wygodzie codziennej obsługi. Zwróćmy też uwagę na gabaryty takiego mebelka – nie wszystkie typy łóżeczek będą się bowiem nadawać do ustawienia w pomieszczeniach o małej powierzchni.

Tradycyjne łóżeczka – sprawdzone i praktyczne

Najpopularniejszy rodzaj lozeczka dla niemowląt to tradycyjne łóżka ze szczebelkami. Konstrukcja takich mebli nie zmienia się w zasadzie od lat. Mają wygodne posłanie, pozwalają na komfortowe układanie pociechy do snu oraz mogą towarzyszyć dziecku najdłużej – od momentu narodzin do czasu ukończenia przez nie 2 lat. Warto zauważyć, że dają one możliwość regulacji wysokości posłania. 

Ograniczenia łóżeczek ze szczebelkami

Niestety z uwagi na znaczne gabaryty łóżeczka ze szczebelkami nie są najlepszymi konstrukcjami dla niemowląt. Ich materacyki są po prostu za duże dla nowonarodzonych maluszków. Rozwiązaniem tego problemu może być stosowanie specjalnych wkładek dla niemowląt, które ograniczają przestrzeń posłania. W tej roli świetnie sprawdzą się tzw. gniazdka niemowlęce, czyli miękkie maty dla najmłodszych dzieci, które wyposażone są w ścianki zabezpieczające przed sturlaniem się dziecka z posłania. Wymiary i  masa łóżeczek ze szczebelkami sprawiają też, że nie są to mobilne konstrukcje. W wielu przypadkach nie zmieszczą się też w sypialni rodziców.

Lozeczka dla niemowląt, czyli kosze Mojżesza

Inny typ lozeczka dla niemowląt to kosze Mojżesza, które są zbliżone formą i funkcją do zwykłych kołysek. To konstrukcje o niewielkich gabarytach. Rozmiary posłania są świetnie dopasowane do kształtu ciała niemowlaka, a same łóżeczko nie zajmuje wiele miejsca w sypialni. Takie mebelki wyposażone są często w kółka. Pozwala to z łatwością przemieszczać mebel oraz umożliwia ukołysanie dziecka do snu. Takie konstrukcje mogą towarzyszyć dziecku w pierwszych 6 miesiącach jego życia. Potem lepiej sprawdzi się zwykłe łóżeczko ze szczebelkami.

Post Author: admin