lista wyprawkowa- jak najlepiej ją przygotować?

Co to jest lista wyprawkowa oraz po co i kiedy ją przygotować? To doskonały sposób na sprawne skompletowanie wszystkich akcesoriów, które będą niezbędne młodym rodzicom do opieki nad nowym członkiem rodziny. Podpowiadamy, co powinno się znaleźć na takiej liście oraz skąd wziąć wymienione na niej produkty.

Lista wyprawkowa – jak i kiedy ją przygotować?

Okres przygotowań do narodzin malca rozpoczyna się w zasadzie w kilka miesięcy przed datą porodu. Rzeczy do załatwienia jest bardzo wiele, dlatego bardzo ważna jest tutaj właściwa organizacja. Lista wyprawkowa będzie spisem, na którym znajdą się wszystkie rzeczy, w które należy się zaopatrzyć przed przyjściem na świat dziecka. Taki wykaz powinien być bardzo szczegółowy – wypiszmy w nim wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Uwzględnijmy także rzeczy, które młoda mama zabierze ze sobą do szpitala. W następnej kolejności przemyślmy dokładnie każdy zakup i przystąpmy do wykreślania. Być może część rzeczy okaże się niepotrzebna. Inne będziemy mogli pożyczyć od znajomych lub kupić z serwisów ogłoszeniowych. Zakup „niepewnych” pozycji odłóżmy na okres po narodzinach – nabędziemy je, gdy okażą się absolutnie konieczne. Szukajmy oszczędności, rozglądajmy się za promocjami, a zakupy rozłóżmy w czasie – łatwiej będzie nam wówczas zmieścić się w budżecie wyprawkowym.

Wszystko, czego potrzebuje maluch

Jakie przedmioty powinna bezwzględnie zawierać lista wyprawkowa? Te, które będą kosztować najwięcej, to fotelik samochodowy, wózek spacerowy oraz łóżeczko. Wśród innych produktów o dużych gabarytach warto wymienić wanienkę i przewijak. Wiele pozycji na liście będzie wymagało zakupów w ilości kilku, a nawet kilkunastu sztuk. Chodzi tu przede wszystkim o ubranka (śpioszki, pajacyki, skarpetki, okrycia wierzchnie i nakrycia głowy) oraz różnego rodzaju tekstylia, takie jak kocyki, pledy, pościele i pieluchy. Na liście wyprawkowej powinniśmy też umieścić przybory do zabiegów higienicznych, kosmetyki do mycia oraz akcesoria do karmienia. 

Post Author: admin