Płaszcz wojskowy na specjalne okazje

Wojskowe okrycie wierzchnie może mieć różną formę. Żołnierze najczęściej używają  klasycznych kurtek, które są elementem umundurowania, ale w niektórych sytuacjach ubierają także pałatki lub płaszcz wojskowy. Pałatka to lekka osłona, której zadaniem jest ochrona ciała żołnierza przed silnymi opadami atmosferycznymi. Sprawdza się najczęściej podczas działań w terenie. Płaszcz to natomiast element wojskowej garderoby, który używany jest najczęściej wraz z umundurowaniem galowym. Nie zawsze jednak tak było.

Na polu walki

Płaszcz wojskowy towarzyszy żołnierzowi od kilkuset lat. Był głównym okryciem wierzchnim mundurowych przed nastaniem ery kurtek. Ze względu na swoją długość, płaszcz skutecznie osłaniał nie tylko górne części ciała żołnierza, ale też znaczne fragmenty nóg, chroniąc je przed chłodem, śniegiem, deszczem i wiatrem. Gruby materiał i luźny krój sprawiały, że był wytrzymały i komfortowy. W XX wieku płaszcz powoli zaczął ustępować miejsca nowoczesnym i funkcjonalnym kurtkom wojskowym. 

Elegancki płaszcz wojskowy

Obecnie płaszcz wojskowy zakłada się przede wszystkim jako element ubrania galowego, używanego głównie podczas specjalnych uroczystości, formalnych spotkań, promocji i świąt. Właśnie z tego względu ten element garderoby jest niezwykle elegancki i szykowny. Szlachetny materiał, elegancki krój, gustowne guziki i ciekawe barwy sprawiają, że ten rodzaj odzieży jest coraz chętniej adaptowany na odzież cywilną z wojskowym sznytem. Samodzielnych przeróbek dokonują miłośnicy mody i krawiectwa.

Szeroka oferta

Płaszcz wojskowy możemy nabyć w działających w internecie sklepach militarnych i mundurowych. Oferta tego rodzaju odzieży jest bardzo szeroka. W asortymencie znajdziemy płaszcze noszone przez przedstawicieli różnych rodzajów sił zbrojnych oraz wielu armii świata. Do wyboru mamy modele używane obecnie w wojsku, a także płaszcze, które zostały wycofane z użytku. Oferta dotyczy zarówno nowych egzemplarzy, jak i sztuk, które trafiły do sprzedaży z wojskowych magazynów. 

 

Post Author: admin