Płaszcz wojskowy, styl i komfort

Płaszcz wojskowy to wierzchnia część militarnego munduru, która może występować w wielu różnych wersjach i odsłonach. Uniwersalny i ponadczasowy krój oraz świetne właściwości użytkowe tego rodzaju odzieży decydują, że płaszcze w stylu militarnym są często wybierane nie tylko przez wojskowych i miłośników militariów, ale także przez cywili.

Płaszcz wojskowy, czyli okrycie wierzchnie

Wojskowy mundur składa się z wielu części. Wśród nich jest też odzież wierzchnia, która przydaje się w zimne miesiące oraz w przejściowym okresie roku. Może to być kurtka lub długi płaszcz wojskowy. Ten drugi typ wojskowego okrycia wierzchniego charakteryzuje dłuższy krój, dzięki czemu płaszcz skuteczniej chroni ciało żołnierza przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Niektóre modele płaszczy sięgają do kostek, inne kończą się w okolicach kolan (długość 3/4). Płaszcz przydaje się zarówno w deszcz i śnieg, jak i wietrzną pogodę. Zimowe modele wyposażone są w ciepłą podszewkę oraz długi stojący kołnierz, dzięki czemu świetnie chronią ciało żołnierza nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Płaszcz w różnych odsłonach

Wśród rodzajów płaszczy wyróżniamy odzież typowo wojskową oraz modele cywilne, zaprojektowane w stylu militarnym. W sklepach mundurowych ten element wojskowego stroju możemy nabyć w wersji pasującej do konkretnego typu munduru. To między innymi płaszcze dla wojsk lądowych, pancernych, powietrznych oraz marynarki wojennej, które różnią się fasonem, krojem, a także barwą. W ofercie sklepów internetowych są też płaszcze, których używają mundurowi z innych krajów.

Polowy i galowy

Płaszcz wojskowy może być też przeznaczony do działań taktycznych w terenie lub na uroczyste i oficjalne spotkania. Ta pierwsza wersja ma doskonałe właściwości użytkowe. Jest wygodna, odporna na uszkodzenie i doskonale chroni przed złą pogodą. Płaszcz galowy to elegancki fason i stylowe zdobienia. Zwykle występuje w postaci dwurzędowej ze ściągaczem w części tylnej. Jest świetnie skrojony i doskonale nadaje się do odświętnego munduru lub garnituru.

Post Author: admin