Śpiwór do fotelika samochodowego – z myślą o bezpieczeństwie

Przewóz dzieci w fotelikach samochodowych to obowiązek zmotoryzowanych rodziców. Rozwiązaniem jest śpiwór do fotelika, który został opracowany z myślą o zapewnieniu dziecku komfortu i bezpieczeństwa podczas podróży. Taka opcja ma zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo w razie kolizji lub wypadku. Nie każdy jednak wie, że dziecko przewożone w foteliku powinno mieć zdjęte okrycie wierzchnie. Grube kurtki i kombinezony mogą bowiem spowodować, że pasy bezpieczeństwa, w które wyposażone są foteliki nie spełnią swojej roli – dziecko może się z nich po prostu wyślizgnąć? Jak zatem przewozić maluchy samochodem w chłodne dni?

Wyzwania podczas jazdy z fotelikiem

Przewożenie dzieci samochodem w chłodne pory roku to spore wyzwanie. Podczas takich podróży zagrożeniem jest zarówno wyziębienie, jak i przegrzanie ciała malucha. Z chłodem mamy do czynienia tuż po uruchomieniu samochodu. To wówczas niezbędne jest okrycie wierzchnie, które ma zabezpieczyć malca przed zimnem. Podczas jazdy wnętrze auta szybko się jednak rozgrzewa. Maluchowi, który pozostanie w kurtce, wkrótce zrobi się gorąco. Takie wahania temperatury mogą być przyczyną przeziębienia oraz groźniejszych chorób. Tymczasem zdejmowanie dziecku kurtki lub kombinezonu w czasie jazdy jest niekomfortowe i niebezpieczne, a najczęściej po prostu niemożliwe. By to zrobić, musimy się zatrzymać. Rozwiązaniem jest śpiwór do fotelika, który znacznie poprawia bezpieczeństwo podróży.

Śpiwór do fotelika i jego atuty

Główną rolą śpiwora jest poprawa bezpieczeństwa malucha przewożonego w foteliku. Śpiwór do fotelika wyposażony jest w otwory na pasy bezpieczeństwa. Korzystanie z takiego wyposażenia jest bardzo łatwe. Instalujemy śpiworek w foteliku, wkładamy do niego dziecko, zapinamy pasy bezpieczeństwa a następnie zamykamy zamek błyskawiczny. Pasy przylegają bezpośrednio do ciała dziecka, nie ma więc niebezpieczeństwa wyślizgnięcia. Śpiwór do fotelika zapewnia optymalny komfort termiczny maluchowi. Gdy w samochodzie zrobi się cieplej, śpiworek możemy rozpiąć jednym ruchem ręki bez konieczności odpinania pasów bezpieczeństwa. 

Post Author: admin