Śpiwór do wózka na zimowe spacery

Chłodne zimowe i jesienne dni nie zachęcają do spacerów z małym dzieckiem w wózku. Pomoże w tym odpowiedni śpiwór do wózka. Niekorzystne warunki pogodowe powodują, że istnieje niebezpieczeństwo przemoczenia, przewiania i wyziębienia ciała malucha. W takiej sytuacji nie trudno o przeziębienie czy poważną infekcję wirusową, która może skończyć się nawet zapaleniem płuc. Warto jednak pamiętać, że częsty kontakt malucha ze świeżym powietrzem jest niezbędny dla jego prawidłowego rozwoju. Nie rezygnujmy zatem ze spacerów z wózkiem w chłodne dni, starając się przy tym zapewnić dziecku odpowiedni komfort termiczny. 

Zamiast kocyków i kołderek – śpiwór do wózka

Aktywni rodzice, którzy uwielbiają spacery z dzieckiem w wózku, najczęściej przykrywają i opatulają maluchy zwykłymi kocykami lub kołderkami. To nie najlepsze rozwiązanie. Dzieci z łatwością zrzucają z siebie i rozkopują tego rodzaju okrycie, narażając się na owianie zimnym powietrzem, przemoczenie oraz przemarznięcie. Znacznie lepszym sposobem na zadbanie o właściwy komfort termiczny malucha w wózku jest specjalny śpiwór do wózka. Tego rodzaju produkty skutecznie chronią ciało dziecka przed zimnem i wiatrem. Szczelnie opatulają maleństwo nie tylko z wierzchu, ale również po bokach i od strony plecków. Wewnątrz wykończone są miękkim delikatnym materiałem. Od zewnętrznej strony wyposażona są często w impregnowaną, wodoodporną tkaninę z tworzywa sztucznego, która skutecznie chroni przed wiatrem oraz opadami atmosferycznymi.

Okrycie na każdą porę roku

Śpiwór do wózka dostępny jest w sklepach z akcesoriami dziecięcymi w wielu różnych osłonach. Wśród nich są produkty przeznaczone zarówno na najchłodniejsze dni w roku, jak i nieco cieplejszy okres jesienny i wiosenny. Do wyboru mamy też śpiworki przeznaczone do wózków z gondolami oraz wózków spacerowych. Ciekawym rozwiązaniem – przeznaczonym dla nieco starszych dzieci – są specjalne śpiworki w formie funkcjonalnych kombinezonów wyposażonych w rękawy. Dzięki nim maluch nie jest skrępowany ciasnym okryciem i może swobodnie ruszać rączkami.

Post Author: admin