Wszystko, co musisz wiedzieć o wyprawce dla dziecka

Przygotowujecie się na przyjście na świat nowego członka rodziny? Chcecie, by wszystko było dopięte na ostatni guzik? Zastanawiacie się więc pewnie, jakie wyposażenie i akcesoria będą wam potrzebne w pierwszych tygodniach nowego etapu życia. Wyprawka dla dziecka obejmuje szereg przedmiotów, które będą niezbędne w tym okresie. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się na liście zakupów.

Zanim ruszymy na zakupy

Kompletowanie wyprawki dla dziecka najlepiej zacząć jak najszybciej. Umożliwi to spokojne przygotowania oraz pozwoli uniknąć dużych jednorazowych wydatków. Da wam również czas na poszukiwania atrakcyjnych cenowo produktów. Wyprawka dla dziecka to standardowo kilkadziesiąt akcesoriów różnego rodzaju. Warto je wszystkie spisać i pogrupować tematycznie. Na liście najlepoej umieścić jak najwięcej rzeczy, nie oznacza to jednak, że musimy je wszystkie kupować. Część z nich okaże się niepotrzebna, inne z pewnością otrzymamy w prezencie lub pożyczymy od rodziny albo znajomych.

Wyprawka dla dziecka, czyli wszytko co niezbędne

Największe wydatki czekają nas w związku z zakupem fotelika samochodowego, wózka spacerowego oraz łóżeczka dziecięcego, a w niektórych przypadkach także kompletu mebli do pokoju dziecięcego. Z innych wielkogabarytowych elementów wyprawki warto wymienić wanienkę do kąpieli, łóżeczko turystyczne, przewijak i kojec. Kolejna grupa produktów to różnego rodzaju tekstylia: kocyki, pościele, maty, ręczniki i oczywiście cały zestaw ubranek. Wyprawka dla dziecka to również przybory higieniczne: olejki, kremy, szampony, akcesoria do kąpieli, a także wyposażenie do karmienia – przede wszystkim butelki i smoczki. 

Co jeszcze się przyda?

Na liście wyprawkowej warto umieścić też spis rzeczy które przydadzą się podczas pobytu w szpitalu. Chodzi nie tylko o akcesoria dla malucha, ale też rzeczy dla mamy (piżama, szlafrok, kosmetyczka, woda itp). Wyprawka dla dziecka może też, choć nie musi, uwzględniać takich akcesoriów jak elektroniczna niania, gniazdko niemowlęce i śpiwór do fotelika oraz do wózka. Nie warto natomiast umieszczać na niej zabawek, które maleństwo z pewnością otrzyma od licznych cioć i wujków.

Post Author: admin