Wyprawkowe porady dla młodych rodziców

Ubranka, sprzęt do podróżowania, akcesoria do karmienia i rzeczy do pielęgnacji. Dobrze przygotowana lista wyprawkowa powinna zawierać co najmniej kilkadziesiąt pozycji z produktami niezbędnymi do opieki nad dzieckiem w pierwszych tygodniach i miesiącach jego życia. Oczekujących na nowego członka rodziny rodziców czeka więc spory wydatek. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z kompletowaniem wyprawki dla malca.

Powoli i z umiarem

Pierwsza rada: nie dajmy się zwariować. Przygotowywanie wyprawki rozłóżmy w czasie i starannie przemyślmy każdy zakup. Lista wyprawkowa może być bardzo długa, ale nie oznacza to, że każdy wymieniony na niej przedmiot musimy koniecznie kupić. Zacznijmy od tych, które wiążą się z największymi wydatkami. Z pewnością będzie to wózek dziecięcy, fotelik samochodowy i łóżeczko oraz inne wyposażenie sypialni malucha. Szukajmy w internecie okazji i promocji, nie zapominajmy jednak, że tego rodzaju sprzęt powinien być bezpieczny i komfortowy, a jednocześnie prosty w obsłudze. W międzyczasie dokupujmy drobniejsze akcesoria – kompletujmy zestaw odzieży, rozglądajmy się za tekstyliami (przydadzą się kocyki, pledy, pościele, maty do przewijania oraz pieluchy tetrowe) oraz akcesoriami do karmienia i zabiegów higienicznych.

Lista wyprawkowa ekstra

Oprócz podstawowych produktów do opieki nad malcem, lista wyprawkowa może też zawierać innowacyjne artykuły dla malców, które podbijają rynek w ostatnim czasie. Wśród nich są np. ergonomiczne i ciepłe śpiworki do wózków i fotelików samochodowych, nowoczesne kamery i elektroniczne nianie do nadzorowania malucha w czasie snu, stojaki do wanienek, łóżeczka dostawne oraz gniazdka niemowlęce, pełniące funkcję wygodnego i praktycznego posłania dziennego. Nie wszystkie akcesoria musimy kupić w sklepie. Część rzeczy możemy pożyczyć od znajomych lub nabyć w okazyjnej cenie za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Na liście wyprawkowej warto też umieścić przedmioty, które młoda mama zabierze ze sobą do porodu w szpitalu. 

Post Author: admin