Dzieci szczególnego ryzyka

Dziećmi szczególnego ryzyka można nazwać tę grupę pociech, których rodzice pełnią służbę. Pełnią służbę w wojsku, policji, straży pożarnej. To dzieci, których rodzice narażają swoje życie w obronie innych. Wychodzą z domu pełnego miłości i spokoju do pracy, z której mogą nie wrócić. Niestety bywają takie przypadki. Pomoc dzieciom osieroconym przez żołnierza, policjanta czy strażaka świadczy powołana do tego celu Fundacja Dorastaj z Nami.

Jaka pomoc dzieciom oferuje fundacja

Oczywiście żadne dziecko nie marzy o tym, by stać się beneficjentem Fundacji Dorastaj z Nami. Jednak, gdy nieszczęście zapuka do drzwi dziecka żołnierza, policjanta, czy strażaka, pomocną dłoń wyciąga Fundacja Dorastaj z Nami oferując pomoc dzieciom bohaterów. Gdy zabraknie jednego z rodziców status materialny rodziny się pogarsza. Dlatego fundacja pomaga w opłaceniu czesnego za przedszkole, szkołę lub studia. W ofercie fundacji jest pomoc dzieciom w sfinansowaniu zajęć dodatkowych takich jak: korepetycje, nauka języków obcych czy zajęcia sportowe. Fundacja pomoże także opłacić kolonie lub obozy. Dla dzieci uczących się poza miejscem zamieszkania program fundacji zakłada opłatę za internat czy akademik.

Jak wspomóc fundację

Chcesz pomóc dzieciom bohaterów? Zapewne nie jedna osoba chciałaby to zrobić pamiętając o tym, że dziecko straciło rodzica na służbie Polakom. Można to zrobić wpłacając jednorazowo pieniążki bezpośrednio na konto fundacji. Można także zlecić stałe, comiesięczne wpłaty na pomoc dzieciom. Numer konta fundacji znaleźć można na stronie internetowej fundacji.

Post Author: admin