Elektromobilność a dron

Zgodnie ze Słownikiem Ochrony Środowiska elektromobilność to: „Ogół zagadnień dotyczących stosowania i użytkowania pojazdów z napędem elektrycznym. Pojęcie to odnosi się zarówno do technicznych, jak i eksploatacyjnych aspektów pojazdów elektrycznych, technologii oraz infrastruktury ładowania”.

Skoro słownik pisze o pojazdach, to można mieć wrażenie, że elektromobilność dotyczy wyłącznie pojazdów poruszających się po drogach, bo o zagrożeniach klimatycznych związanych z wykorzystaniem samochodów spalinowych mówi się coraz częściej. Jednak elektromobilność to także latający dron. Są nawet niszowe egzemplarze poruszające się po powierzchni ziemi.

Elektromobilność w przestrzeni miejskiej

To nic innego, jak transport dronem w mieście. W dużej aglomeracji jest dużo korzyści z elektromobilności, którą oferuje nam dron. Transport dronem skróci czas dostarczenia przesyłki, wpłynie na optymalizację kosztów dostaw, a firmy dzięki temu zwiększą swoją wydajność. Przedsiębiorstwa, które skorzystają z takiej formy elektromobilności wprowadzą się w powietrzny wymiar logistyki.

Szczególne znaczenie elektromobilności w medycynie

Można ten fakt łączyć z transportem w przestrzeni miejskiej. Nasze miasta są coraz bardziej zakorkowane. W godzinach szczytu trzeba postać w korkach. Gdy przejeżdża samochód uprzywilejowany robi się miejsce, ale to i tak dla tego pojazdu jest dłuższy przejazd. Gdy trzeba przetransportować szybko krew jest to duże utrudnienie. Elektromobilność, którą daje dron transportowy może w sposób łatwy i szybki przetransportować krew, a systemy do takiego transportu zostały zaprojektowane w oparciu o restrykcyjne wymogi dotyczące transportu krwi.

Post Author: admin