Używany komputer w dobrej cenie

Decydując się na zakup domowego peceta, warto wziąć pod uwagę komputery poleasingowe. To dobra opcja, jeśli mamy ograniczony budżet, a zależy nam na wydajnym i szybkim urządzeniu dobrej jakości.

Sprzęt do pracy biurowej

Komputery poleasingowe to sprzęt, który wykorzystywany był w firmach w ramach umowy leasingu. Tego typu urządzenia zwykle są markowym sprzętem z najwyższej półki, co oznacza, że zbudowane są z dobrej jakości, trwałych podzespołów. Zaprojektowano je z myślą o długotrwałej pracy, są niezawodne i posiadają wytrzymałą konstrukcję. Wyposażone są też zwykle w lepsze oprogramowanie systemowe. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju komputery stworzone są do sprawnej pracy biurowej, a nie rozrywki. Nie należy spodziewać się zatem, że zostały wyposażone w kartę graficzną, która sprosta oczekiwaniom wytrawnych graczy czy wysokiej jakości kartę dźwiękową.

Wysokie parametry, dobra cena

Kolejną zaletą, którą charakteryzują się komputery poleasingowe są dobre parametry sprzętowe. Firmy leasingują komputery zwykle przez okres 2-3 lat, po tym czasie sprzęt trafia na rynek wtórny. Są to więc urządzenia w miarę nowoczesne i niemal równie wydajne, co nowy sprzęt ze sklepu. Należy jednak zwrócić uwagę na stan techniczny poszczególnych egzemplarzy, gdyż niektóre z nich bywają mocno wyeksploatowane i noszą wyraźne ślady użytkowania. Największym plusem komputerów poleasingowych jest oczywiście ich atrakcyjna cena. Taki sprzęt jest zwykle o połowę tańszy od nowego komputera.

Gdzie kupić komputery poleasingowe?

Na rynku nie brakuje dystrybutorów, którzy mają w swojej ofercie komputery polesingowe. Tego typu sprzęt możemy nabyć w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Warto korzystać z obu opcji, pamiętając, by dobrze sprawdzić konkretny egzemplarz, który nas interesuje.

Post Author: admin